Узяв якось бідняк свій кетмень та й подався спозаранку до лісу корчувати пеньки на дрова. Викорчував пеньок, глип — аж під ним величезний глек золота. Як угледів бідняк те золото, то й остовпів. А тоді й метикує, як би те золото та додому перенести. Пішов, став край дороги. Нараз бачить — іде піп, а поперед себе семеро лошаків жене.
«Щастя йде, ще й друге веде,— подумав бідняк,— батюшка одвезе моє золото під самісіньку хату й нікому і словом не прохопиться».
Підійшов піп ближче, бідняк і каже йому:
— Батюшко, так оце мені поталанило, що вас побачив, так поталанило!
— А що таке? — питає піп.
— Колись, солоденький батюшко, як мій дід помирав, він заграбастав усе наше золото та й прикопав у лісі. А я оце знайшов і вже сьомий день стою при дорозі. Сила-силенна люду пройшло, а мене все недовіра бере, щоб комусь відкритись. Та оце вас уздрів і наважився, бо ви ж, батюшко, людина божа, то й не розголосите нікому про скарб.
— Таки-так, божа, божа,— з нетерплячки перебив його піп,— мерщій показуй, де ж те золото.
Домовилися, що піп відвезе скарб до бідняка, а за це йому перепаде сім золотих, і подалися вже вдвох до лісу. Витягли золото, понасипали в лантухи так, щоб на кожного лошака по лантухові, та й рушили. Ще й з лісу не вийшли, як у попа збаламутилося на душі
— Сину мій,— каже він біднякові,— надто вже мізерна моя пайка.
— Що ж,— відказує бідняк йому,— беріть собі один лантух, тільки лошаків поквапте.
Пройшли вони ще трохи, знову збурилося в попа на душі.
— Ні, синку, а таки мізерна моя пайка.
— Та беріть уже собі, батюшко, п’ять лантухів, а мені нехай два, тільки лошаків підганяйте.
Трохи перегодом піп знову своєї заводить:
— Ні, синку, що не кажи, а таки нікчемна моя пайка.
Махнув рукою селянин:
— Та хай уже вам усі лантухи ще й вогонь небесний на додачу, тільки женіть лошаків.
Проходили вони повз джерельце, і селянинові захотілося пити. А серед знайденого скарбу був ще й золотий келих. Селянин узяв його і поклав нищечком за пазуху. Біля джерела селянин витяг той келих, напився води. А піп примітив золото та й просить:
— Синку, дай і мені води ковтнути.
Напився піп, а келих собі під рясу. Каже:
— Я піп, тож мені чаша за моїм саном належить.
Урвався тут біднякові терпець, узяв він жменю піску та сійнув попові межи очі. Схопився піп за очі, а селянин відібрав у нього келих, ще й лошаків пригнав до свого дому. Так і живе, лиха не знає.